VPN چیست؛ چه مزایا و معایبی دارد؟

یک شبکه خصوصی مجازی است است که به کاربران از راه دور اجازه می دهد تا بصورت امن به یک سرور خصوصی از هر موقعیت مکانی ای متصل شوند. برای مثال، شرکت های بزرگ با دفاتر گسترده در مکان های متعدد از VPN ها استفاده می کنند تا از یک شبکه امن و جهانی برای همه سایت های دفتر اطمینان حاصل کنند. در موارد دیگر، کارمندان در سفر یا در حال کار کردن در خانه می توانند از VPN ها استفاده کنند تا به صورت امن به یک شبکه دفتر از لپ تاپ های خود متصل شوند.

هدف از خرید VPN و خرید کریو 

what-is-vpn

خرید VPN ها می توانند سایت های متعدد را روی فاصله های زیاد، شبیه به شبکه گسترده وصل کنند.

با این حال، VPN ها برای گسترش دادن شبکه های داخلی (شبکه های خصوصی بزرگ) در سراسر جهان و فراهم کردن دسترسی به پایگاه کاربر استفاده می شوند. موسسه های تحصیلی مانند دانشگاه ها از VPN ها برای اتصال دانشگاه و دانشجویان استفاده می کنند.

برای دادن دسترسی به شبکه خصوصی، کاربران باید ابتدا با استفاده از شناسایی و رمز عبور منحصر به فرد از طریق پورتال از راه دور احراز هویت شوند.

یک VPN اغلب از طریق نرم افزار مبتنی بر مرورگر (یک کلاینت VPN) استفاده می شود که نیاز به کاربر برای وارد شدن به سیستم دارد. سپس نرم افزار بر روی دسکتاپ کامپیوتر از راه دور یا فایل های شبکه ظاهر می شود، که می تواند از طریق مرورگر در دسترس باشد.

پروتکل های VPN

به علت ماهیت امن VPN ها، آنها تعدادی از پروتکل ها را استفاده می کنند که ترافیک داده ها را رمزگذاری می کند. این به خصوص اهمیت دارید زیرا داده ها روی شبکه عمومی بین دو موقعیت مکانی از راه دور در حال انتقال می باشند.

پروتکل هایی که توسط VPN ها استفاده می شوند شامل IP Security (IPSec), Secure Sockets Layer (SSL), Transport Layer Security (TLS), (PPTP) Point-to-Point Tunneling Protocol  و Layer 2 Tunneling Protocol (L2TP) است.

SSL یکی از متداولترین این روش ها است زیرا ارتباطات امن بر روی اینترنت فراهم می کند. هر دو موقعیت مکانی از روش احراز هویت مشابه استفاده می کنند. برای شروع موفقیت آمیز، کامپیوتر متصل باید یک کلید به اشتراک بگذارد که پارامترهای مورد نیاز برای محل دریافت را هماهنگ کند.

مزایای VPN

خرید VPN ها به صورت یک راه مقرون به صرفه برای ساختن شبکه خصوصی هستند. استفاده از اینترنت به عنوان کانال ارتباطات بین سایت ها کاملا متداول است، که هزینه این چنین سرویس هایی را کاهش می دهد. خرید VPN یک انتخاب ایده آل برای شرکت های بزرگ است که نیاز به انعطاف پذیری دارند. خرید VPN و خرید کریو هر دو می تواند در این زمینه برای شرکت ها موثر باشند و می توانید آن ها را از parsvpn.online تهیه کنید.

معایب VPN

مشکلات عملکرد می توانند متداول باشند، اغلب بستگی به موقعیت مکانی دارد که مشتری به شبکه خصوصی دسترسی دارد.  از دست رفتن داده ها می تواند به علت خطرات انتقال داده ها روی شبکه های عمومی متعدد باشد. برای مقابله با آن، بسیاری از فروشندگان VPN برای کیفیت سرویس خود ضمانت ارائه می دهند تا تضمین کنند هیچ داده ای در انتقال گم نمی شود.

خرید VPN و خرید کریو در parsvpn.online

This article was written by soroush