VPN با فرآیند رمزگذاری موجب حفاظت داده ها می شود

رمزگذاری فرآیند رمزدار کردن داده ها است که تنها یک کامپیوتر با یک رمزگشای مناسب قادر به خواندن و استفاده از آن است.

خرید VPN و خرید کریو برای استفاده از رمزگذاری داده ها

vpn-encryption-safe

شما می توانید از رمزگذاری برای حفاظت از فایل ها روی کامپیوتر خود یا ایمیل هایی که به دوستان یا همکاران خود می فرستید استفاده کنید. یک کلید رمزگذاری به کامپیوتر می گوید که چگونه محاسبات روی داده ها را برای رمزگذاری یا رمزگشایی انجام دهد. متداولترین شکل رمزگذاری رمزگذاری کلید متقارن و یا رمزگذاری کلید عمومی است:

در رمزگذاری کلید متقارن، همه کامپیوترها (یا کاربران) کلید مشابهی را برای رمزگذاری و رمزگشایی یک پیام استفاده می کنند.

در رمزگذاری عمومی، هر کامپیوتر (یا کاربر) یک جفت کلید عمومی- خصوصی دارد. یک کامپیوتر این کلید خصوصی را برای رمزگذاری پیام استفاده می کند و کامپیوتر دیگر کلید عمومی متشابه را برای رمزگشایی پیام بکار می برد.

در یک VPN، کامپیوترها درهر سمت از تونل داده هایی را که به تونل وارد می شوند رمزگذاری و در سمت دیگر تونل آنها را رمزگشایی می کند. با این حال، یک VPN نیاز به بیش از یک جفت کلید برای اجرای رمزگذاری دارد. در اینجا است که صحبت از پروتکل ها می آید. یک VPN سایت به سایت می تواند از پروتکل Internet protocol security (IPSec) یا generic routing encapsulation (GRE) استفاده کند. GRE یک چهار چوب برای نحوه بسته بندی پروتکل برای انتقال روی پروتکل اینترنت (IP) دارد. این چهارچوب شامل اطلاعات در مورد نوع بسته ای که در حال کپسوله کردن هستید و اتصال بین فرستنده و دریافت کننده است و خرید VPN و اینگونه رمزگذاری ها در حفظ امنیت کاربران بسیار ضروری است.

IPSec به طور گسترده ای برای امن کردن ترافیک روی شبکه های IP از جمله اینترنت استفاده می شود. IPSec می تواند داده ها را بین دستگاههای مختلف رمزگذاری کند، از جمله روتر به روتر، فایروال به روتر، دسکتاپ به روتر و دسکتاپ به سرور است. IPSec شامل دو زیر پروتکل است که دستور العمل هایی که یک VPN برای امنیت بسته نیاز دارد را فراهم می کند:

Encapsulated Security Payload (ESP) بسته های را با کلید متقارن رمزگذاری می کند .

Authentication Header  (AH) از عمل هش کردن روی هدر بسته استفاده می کند تا به پنهان کردن اطلاعات بسته (مانند هویت فرستنده) تا زمانیکه به مقصد خود برسد کمک کند.

دستگاه های شبکه شده می توانند از IPSes در یک یا دو حالت از رمزگذاری استفاده کنند. در حالت انتقال (transport mode)، دستگاه ها داده های در حال انتقال بین آنها را رمزگذاری می کنند. در حالت تونل (tunnel mode)، دستگاه ها یک تونل مجازی بین دو شبکه ایجاد می کنند. همانطوری که ممکن است حدس بزنید، VPN ها IPSes را در حالت تونل IPSec ESP و IPSec AH  را در حال کار باهمدیگر استفاده می کنند.

در یک VPN دسترسی از راه دور، تونلینگ به طور معمول به پروتکل Point-to-point (PPP) تکیه دارد، که قسمتی از پروتکل های مورد استفاده توسط اینترنت است. هر چند در واقع، VPN های دسترسی از راه دور یکی از سه پروتکل مبتنی بر PPP را استفاده می کنند:

(Layer 2 Forwarding) L2F – توسط Cisco گسترش یافته است؛ از هر طرح احراز هویت پشنیبانی شده توسط PPP استفاده می کنند.

(Point-to-point Tunneling Protocol) PPTP – از رمزگذاری 40 بیتی و 128 بیتی پشتیبانی می کند و هر طرح احراز هویت پشتیبانی شده توسط PPP

L2TP (Layer 2 Tunneling Protocol)- ترکیب از ویژگی های PPTP و L2F و پشتیبانی کامل از IPSec، همچنین قابل اجرا در VPN های سایت به سایت است.

در طول این مقاله، ما نگاهی به انواع VPN ها و اجزاء و پروتکل هایی که آنها استفاده می کنند داشتیم. به مرور، افراد فن آوری های تازه و بهتری را برای استفاده از شبکه ها گسترش می دهند که ویژگی های VPN ها موجود را بهبور می بخشد. فن آوری های ویژه VPN مانند پروتکل های تونلینگ، تغییراتی زیادی نکرده اند زیرا VPN های فعلی کار خود را خوب انجام می دهند تا کسب و کارها را در سراسر جهان متصل نگه دارند. اگر شما هم برای شرکت و یا کسب و کار خود نیاز به خرید VPN و خرید کریو دارید می توانید به سایت پیشنهادی ما parsvpn.online سر بزنید.

خرید VPN و خرید کریو در parsvpn.online

This article was written by soroush